Blog Arşivi

Blogger tarafından desteklenmektedir.

31 Mayıs 2016 Salı

TAS KEBAP Tarifi Nasıl Yapılır – Nasıl Pişirilir

16:26 - By alanyadaire 0

[sociallocker id=”2038″][/sociallocker]


HAZIRLANIŞI:TAS KEBAP

Eti iri iri kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Tencerede kaynayan suya etleri koyarak bir taşım kaynatıyoruz.Köpüklü, koyu renk suyunun çıkmasını bekliyoruz.Köpüğü çıkıp ortada toplanınca tencereyi ocaktan alıyoruz.Köpüğünü alarak etleri süzüyoruz ve sudan geçiriyoruz.Ayrı bir tencereye sıvıyağı döküyoruz. İnce doğranmış soğan ve sarımsağı tencerede kavuruyoruz.


Defne yaprağını ilave ediyoruz.Unu ve salçayı da ekliyoruz ve kavurmaya devam ediyoruz.Önce soğuk suyla kıvamını açıyoruz. Sonra sıcak suyunu veriyoruz.


Kaynamasını beklemeden etleri ilave ediyoruz. Tane karabiberini atıyoruz. Kapağını kapatıyoruz ve pişmeye bırakıyoruz. Pişen eti bir kasenin ya da tasın içine dolduruyoruz. Geniş bir tencereyle tasın ağzını kapatıp, tası tencerenin içinde ters çeviriyoruz.Pirinci iyice yıkıyoruz ve tasın kenarlarına pirinci döküyoruz. Pirincin üzerine tereyağını parça parça koyuyoruz. Et suyunu ve tuzunu döküyoruz. Biraz da sıvıyağ döküyoruz.


Pirincin boyunu geçecek kadar sıcak su veriyoruz. Bu esnada ortadaki tasın yukarı çıkmamasına dikkat ediyoruz. Kapağını kapatıyoruz ve pişmeye bırakıyoruz. Patatesi soyuyoruz ve küp doğruyoruz. Patatesi yağda kızartıyoruz.Pilav pişince ortadaki kaseyi kaldırıyoruz. Etin ayırdığımız sosunu da etin üzerine döküyoruz. Kızarmış patatesleri etin üzerine dökerek servis ediyoruz.


 


Afiyet Olsun.


  • tas kebap tarifi oktay usta

  • tas kebabı

  • oktay usta tas kebabı

  • tas kebabinin tarifi

  • et yemekleri

  • sulu tas kebabı tarifi

  • tas kebap tarifi resimli

  • tas kebap tarifi video

Bunlarda İlginizi Çekebilir :


Profiterol Tarifi Ahmet Usta


 şeker hamurlu kurabiye tarifleri


SİZ DE TARİF GÖNDERİN !


 


Lütfen Fırında Piliç Tarifi ve Yapılışı Ve Yorumunuzu Yazınız !!


Bizim Uzman Tavsiyesi 


  

Top 4 Yemek TarifleriYemek Slayt


 


Yeni Yemek Tarifleri


 Ahmet YILDIRIM


TAS KEBAP Tarifi Nasıl Yapılır – Nasıl Pişirilir

Tags:
Subscribe to this Blog via Email :

0 yorum:

back to top